ERKEK GÜZELLIK BAKIMI

03-01-2022

Erkekler için Cilt Bakimi Uygulamalari

Erkeklerin cilt yapisi bayanlar kadar hassas olmamakla birlikte çalisilan is yada stres ortamina göre degiskenlik gösterebilir. Cilt bakimi uygulamalarinda günümüzde her ne kadar HYDRAFACIAL cilt bakimi uygulansa da bazen mezoterapi yada dermapen gibi sistemler gerektirebilir.Cilt yapiniza uygun ( Yagli, Kuru, Karma ) ve hassasiyet gösterebilecek reaksiyonlar öncesi ön çalisma yapilarak bu islemlere karar verilir.

Medikal Cilt Bakimi;

Profesyonel cilt bakimi ürünleri ve ekipmanlar ile cildin ideal fonksiyonlarinin yerine getirilmesi için yapilan uygulamadir.

- Cilt teshis edilir.

- Cilt tipi belirlenir. Uygun ürünle temizlenir.

- Ayrica yag bezesi ve akne problemi olan ciltlere standart cilt bakimindan farkli özel bir uygulama yapilmaktadir.

- Bu uygulama sonunda 4-5 haftada cilt normal haline döner.

- Ölü derilerden arindirmak için peeling uygulanir.

- Yogun buhar verilir. Buhar esnasinda gözler çayli pedlerle dinlendirilir.

- Cilt siyah noktalardan ve yag bezelerinden arindirilir.

- Cilt iyice temizlendikten sonra tonik ve yüksek frekansla dezenfekte edilir, sikilastirilir.

- Cilt tipine uygun ürünlerle yüz ve dekolte masaji yapilir.

- Cilt maske uygulamasi ile beslenir, nemlendirilir. Ideal ürünlerle cilt bakimi sonlandirilir.

Erkekler Için Cilt Bakimi Nasil Yapilir?

Güne baslarken ve gün sonunda temiz bir cilde sahip olmak, saglikli bir cilde kavusmanin en önemli anahtarlarindan biridir. Cildinizde gün boyu kir, toz ve yag kalintilari birikir. Özellikle yogun tempolu bir günün sonunda terlediginizde ya da spordan çiktiginizda, cildinizdeki yag ve sebum üretimi de artar. Bu kalintilari cildinizden arindirmadiginiz takdirde gözenek görünümü, sivilce, akne ve benzeri cilt sorunlariyla karsi karsiya kalabilirsiniz. Bu nedenle cildinizi her sabah ve aksam cilt yapiniza uygun bir temizleyici ile arindirmaniz gerekir.

Erkeklerin önem vermesi gereken bir diger unsur ise sakal bakimidir. Sakallarinizi yalnizca sabunla yikamak ya da her dus esnasinda temizlemek, yeterli bir bakim saglamaz. Tiras oldugunuzda ise, cildinizdeki hücre yenilenmesini hizlandirmis ve ölü hücreleri arindirmis olursunuz. Baska bir deyisle, cildinizde dogal bir peeling etkisi yaratirsiniz. Bu esnada cildiniz normalden daha fazla hassaslasir. Batik, sivilce ve kil dönmesi gibi sorunlarin önüne geçebilmek için, cildinizi tiras sonrasinda nemlendirmeli ve beslemelisiniz.

 

Erkeklerin Cilt Bakim Rutini Nasil Olmali?

Eksiksiz ve etkili bir cilt bakim rutini olusturmak için, öncelikle cilt yapiniza ve ihtiyaçlariniza uygun bir yüz temizleme ürünü seçmeli ve bu ürünü günde iki kez düzenli olarak cildinize uygulamalisiniz.

Cilt temizligi asamasinin sonuna geldiginizde, cildinizi derinlemesine nemlendiren erkek yüz kremi seçeneklerinden birini kullanmali, böylelikle cildinizin dogal bariyerini güçlendirmelisiniz.

Sakallarinizi her gün ya da iki günde bir yikamali, belirli araliklarla sakallarinizin altinda kalan cilt dokusunun nefes almasina olanak tanimalisiniz.

Tiras olduktan sonra cildinizi yatistiracak bir balsam ya da losyon kullanmayi ihmal etmemelisiniz.

Günlük cilt bakim rutininizi desteklemek için cildinizi arindiran ve güçlendiren erkek yüz maskesi seçeneklerinden yardim alabilirsiniz.

Yaslanma belirtileriyle mücadele edebilmek için göz çevresi kremlerinden yardim alabilir, bu bölgedeki cilt dokusunu nemlendirerek ve güçlendirerek daha genç görünen bir cilde kavusabilirsiniz.